Nēsāt vai nenēsāt brilles?

Skaidra dinamiska redze ir rīcību brīvība dažādās dzīves situācijās, vieglums, uzmanība un pārliecinoša saskārsme sabiedrībā. Laba redze ļauj iegūt pilnu informāciju par apkārtējo pasauli. Tas ir psiholoģiskais komforts un pārliecība sev jebkurā vecumā. Kurš gan gribēs ierobežotas iespējas?

Vai ir nepieciešams koriģēt redzi? Protams!

Sliktas redzes iemesls bieži vien ir īpaša acs anatomiskā forma, kas izpaužas kā tuvredzība (miopija), tālredzība (hipermetropija) un astigmātisms. Cilvēks ar pasliktinātu redzi uztver pasauli izplūstošu, nekonkrētu. Nekompensēta tālredzība un astigmātisms var neietekmēt redzes asumu, bet kļūt par redzes diskomforta, patoloģiska acu noguruma un galvassāpju iemeslu. Redzes sasprindzinājums noved pie apgrūtinātām spējām mācīties un ietekmē darba ražīgumu. Pēc Institute of children health pētījumu datiem, nepietiekoša redze ir saistīta ar bezdarbu, zemu sociāli-ekonomisko statusu, kā arī visparējām un psihiskām saslimšanām (http://www.eyeworld.org/ewweek.php?id=570). Redzes problēmas ietekmē mobilitāti un koordināciju, kas noved pie fiziskas aktivitātes samazināšanas un aizkāvētām reakcijām. Slikta redze ir iemesls uzmanības trūkumam un pakļauj riskam cilvēka drošību mājās, darbā, ceļa satiksmē. Cilvēks ar sliktu redzi var reāli apdraudēt sabiedrību, citu un savu dzīvību.

Profesionāli piemeklētas brilles vai lēcas palīdz redzēt labāk. Tas nemaina acu fizioloģiju, bet tieši otrādi, veicina acu optimālu funkcionēšanu. Sākot nēsāt brilles, cilvēks saprot, kas ir kvalitatīva redze un „pierod” pie komforta, ko nodrošina precīza korekcija. Brilles nebojā redzi un neizsauc atkarību. Vienkārši cilvēks vairs nevēlās redzēt kā iepriekš – miglaini, bez kontrasta. Ar laiku acu stāvoklis kļūst sliktāks dažādu slimību ietekmē, kā arī fiziologisku acu struktūru pārmaiņu rezultātā. Tas ir praktiski neizbēgami un absolūti nav atkarīgs no tā, vai jūs nēsājiet vai nenēsājiet brilles.

Līdz ar to, jautājums „nēsāt vai nenēsāt jums izrakstītās brilles” nav saistīts ar ietekmi uz redzi, bet attiecās uz to, cik pilnvērtīgu dzīvi jūs gribat nodzīvot un cik daudzveidīgu pieredzi ļausiet sev iegūt.

Izdari savu izvēli!

Advertisements

Posted on marts 18, 2011, in Redzes korekcija. Коррекция зрения. Vision correction. and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: