Tik dažādas kontaktlēcas!

Kontaktlēcas ir redzes korekcijas alternatīvais veids, bet bieži vien ir vienīgais optiskās korekcijas veids, kas ļauj iegūt augstu redzes kvalitāti, darbību brīvību, un rezultātā spilgtu, aktīvu un iespaidiem bagātu dzīvi bez ierobežojumiem.

Relatīvi iebildumi pret briļļu nēsāšanu ir parāk liela starpība acu korekcijā, veidojumi kontakta vietā ar brillēm, psihoemocionāla briļļu nepanesība, dažādas profesionālās darbības īpatnības, nespēja savienot brilles ar individuālas acu aizsardzības elementiem.

Eksistē arī kontaktlēcu absolūtās kontrindikācijas: psihiskās saslimšanas (tai skaitā arī emocionāla nestabilitāte), hroniskais alkoholisms un narkomānija, veidojumi uz acs ābola vai plakstu iekšējās virsmas pirms ķirurģiskas ārstēšanas. Ir daži gadījumi, kad ir individuāli jāapsver kontaktlēcu lietošana, kas tiek izdarīts pirmreizējās konsultācijas laikā. Tie varētu būt higiēnas jautājumi, dažādas acu un visparējās saslimšanas, atsevišķu medikamentu lietošana.

Izmeklējot pacientu kontaktlēcu lietošanas iespējai, īpaša uzmanība tiek pievērsta asaru sistēmas stāvokļa novērtēšanai, acs priekšējo daļu un plakstu gļotādas apskatei. Respektīvi, visām tām struktūrām, kas aktīvi mijiedarbosies ar kontaktlēcu.

Mūsdienu mīkstās kontaktlēcas tiek ražotas no silikonhidrogēla materiāla, kas nodrošina praktiski tādu pašu skābekļa plūsmu, ko acs saņem bez lēcas. Tādu skābekļa caurlaidību nespēja nodrošināt to priekšteči – hidrogēla kontaktlēcas. Šo iemeslu dēļ, pirmreizējiem kontaktlēcu lietotājiem vairs netiek piedāvātas vecās paaudzes lēcas, kas maina radzenes dabīgo vielmaiņu.

Kaut arī pamatā modernas kontaktlēcas der absolūtam vairumam pacientu, nav vērts eksperimentēt ar dažādiem kontaklēcu veidiem bez speciālista novērošanas. Ļoti svārīgi ir novērtēt kontaktlēcas novietojumu un kustību uz radzenes kā arī zemlēcas sūkņa darbību un lēcas virsmas eļļainību. Tāpēc arī nepieciešama speciālista apskate. Šo parametru neatbilstība normai ved pie diskomforta un pat līdz nopietnākām problēmām.

Atkarībā no lietošanas termiņa ir pieejamas vienas dienas un mēnēša mīkstās kontaktlēcas. Eksistē arī tādas lēcas, kas kalpo ilgāku laiku, bet pēc pēdējiem pētījumiem kontaktlēcu nēsāšanas optimālais ilgums ir 1 diena, 2 nedēļas vai 1 mēnesis. Līdz ar to, optikās var atrast lēcas, kas atbilst šiem lietošanas termiņiem. Tas nav mārketings, bet lielākā mērā viss ir atkarīgs no tā, kādu cenu jūs esat gatavi samaksāt par maksimālo komfortu un drošību. Pašas drošākās skaitās vienas dienas lēcas. Silikonhidrogēla vienas dienas kontaktlēcu rāžošanas sākums bija paredzams solis kontaktkorekcijas attistībā. Šādas lēcas ir maksimāli ērtas, drošas un fizioloģiskas. Materiāls nodrošina augstu skābekļa caurlaidību, kas ļauj lietot tās ilgstošu laiku, un kad lēcas vairs nav vajadzīgas, tās var vienkārši izmest, neapgrūtinot sevi ar sarežģīto kopšanu. Katru reizi uz acīm ir svaigas sterilas lēcas. Tā ir absolūta brīvība. Tomēr mēneša kontaktlēcas joprojām paliek popularākas. Pēc kvalificētas redzes pārbaudes un kontaktlēcu piemeklēšanas, pie pareizas kopšanas, savlaicīgas nomaiņas un pastiprinātās uzmanības acu stāvoklim, šīs lēcas arī ir absolūti drošas. Kategoriski aizliegts lietot kontaktlēcas pēc lietošanas termiņa beigām pat ja nav sūdzību. Ja nav smaržu sajūtas, var valkāt vienu zeķu pāri veselu mēnesi, bet rezultāts – infekcija, sēnīte – ir pilnīgi likumsakarīgs.

Advertisements

Posted on marts 24, 2011, in Kontaktlēcas. Контактные линзы. Contactlenses. and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: