Acīm labāko!

Runājot par labāko acīm, proti, runa ies par briļļu lēcām. Grūti izvēlēties un viennozīmīgi pateikt, kas ir vissvarīgākais. Briļļu lēcas mūsdien ir tik dažādas, ar vairākām iespējām, ka cilvēks var apjukt, kad nonāk līdz šīm briļļu pasūtīšanas etapam. Un kad uz nepieredzējošo briļļu valkātāju tiek apgāzta visa šī informācija, viņš bieži nobijās un pasūta “to vienkāršāko” vai “to labāko”, īpaši neiedzilinoties, kas tad tiešām ir labākais viņa individuālajā gadījumā.

Mēģināsim salikt pa plauktiņiem lēcu īpašibas un to, ko tas reāli dod cilvēkam. Proti, briļļu lēcu, kā arī briļļu ietvara izvēle ir ļoti atkarīga no briļļu receptes.

Vai ir nepieciešamas brilles ar vienu stiprumiņu tikai tālumam vai tuvumam, vai brilles, kas apvieno divus vai vairākus stiprumus. Tas viss tiek izrunāts redzes pārbaudes laikā.

Brillēm var būt dažāds stiprums un no tā ir atkarīgs lēcu biezums. Jo stiprākas ir nepieciešamas brilles, jo planākas lēcas būtu labāk izvēlēties. Plānākas lēcas būs arī vieglākas un izskatīsies estētiskāk.

Briļļu lēcam mēdz būt arī dažādi pārklājumi. Labs pārklājums ir ļoti būtisks kvalitatīvai redzei. Tas nodrošina lielāku kontrastu, noņemot gaismas atspulgus no lēcu virsmas. Mēs uztvēram to kā kvalitatīvāku, dzidrāku un asāku attēlu. Vislabākajām šobrīd esošajam lēcu pārklājumam ir vairāki slāņi:

  • cietais, minerālo kompleksu slānis (pastiprina lēcas cietību), tas pasargā lēcu no mikro skrāpējumiem
  • vairāki dzidrinošie slāņi (nodrošina 99% gaismas caurlaidību), tas nodrošina lēcas perfektu dzidrumu
  • antistatiskais (atgrūž putekļus un citas daļiņas), tas nodrošina redzes komfortu, jo putekļi uz lēcas virsmas izkliedē gaismu un acis nogurst
  • hidrofobais un oleofobais slānis (padara lēcu gludu un slidenu, pilnīgi izlīdzinot virsmas mikro nelīdzenumus), tas noverš ūdens un pirkstu nospiedumu pielipšanu, lēcas ir daudz vieglāk kopt.

Tagad ir populāras asfēriskas briļļu lēcas. Šādām lēcām virsma ir plakana un optimizēta skatam katrā lēcas punktā. Tas dod attēla dabiskākus izmērus un formas.

Beidzot, labākas briļļu lēcas aizsargā no UV stariem simtsprocentīgi, jo ultraviolētais starojums ir kaitīgs acīm. Šeit ir vairākas opcijas:

  • optiskās saulesbrilles (vienkāršākais un lētākais variants) –  var izvēlēties lēcu aptumšuma krāsu un pakāpi, šādas brilles tiek lietotas ārā.
  • fotohromās briļļu lēcas – pielāgojas apkārtējas vides apgaismojumam, nepārtraukti nodrošinot 100% UV aizsardzību, šādas brilles apvieno 2 brilles līdz ar to tās var valkāt gan telpās gan ārā un visur jūsties komfortabli.
  • Polarizētas saulesbrilles (var būt arī optiskās) nodrošina acu aizsardzību ne tikai no gaismas spilgtuma, bet arī no apžilbuma, papildus bloķējot atstaroto gaismu. Tas var ļoti noderēt braukšanai pie spilgtas saules, pie ūdens, kalnos un citu atstarojošu virsmu klātbūtnē.
Advertisements

Posted on jūlijs 22, 2011, in Brilles. Очки. Glasses. and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: