Kādas ir labākās un kvalitatīvākās briļļu lēcas?

Iesakiet labākas briļļu lēcas.

Šo jautājumu dažādās variācijās optikas speciālisti dzird visbiežāk. Cilvēkam ir dabīga vēlēšanās saņemt labāko. Bet kā dzīvē nav nekas viennozīmīgs, tā arī ir ar briļļu lēcu izvēli. Viss ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Galvenie faktori, kas ietekmē briļļu lēcu izvēli ir: briļļu recepte, briļļu ietvara veids, kādām vajadzībām un  kurā vidē tiks lietotas brilles.

Speciālisti iesaka sākt ar redzes pārbaudi.

Briļļu recepte ietekmē ne tikai briļļu lēcu, bet arī briļļu ietvara izvēli. Tāpēc tiem, kas vērtē savu laiku, ir ieteicams izvēlēties brilles jau zinot savas receptes parametrus. Tad arī palīdzība, ko var sniegt optikas speciālisti būs efektīvāka. Briļļu lēcām ir jānodrošina vislabākais redzes asums, komforts un briļļu izskats. Proti lēcām ir jābūt pēc iespējas plānākām, vieglākām un komfortablākām. Briļļu lēcām nedrīkst rādīt jums pipildus grūtības vai traucēt pildīt visas nepieciešamās funkcijas.

Acis prasa dzidru redzi!

Lēcu dzidrums ir ļoti svārīgs jūsu acīm. Āgrāk dzidrināta pārklājuma nepieciešamība bija maldīgi saistīta tikai ar datora lietošanu, un cilvēki bieži saka „man tikai lasīt”. Ir jāsaprot, ka antirefleksais pārklājums noņem traucējošus redzei atspulgus, kas pēc fizikas likumiem veidojas uz briļļu lēcu virsmas.

1.att. Traucējošie gaismas atspulgi.

Antirefleksais pārklājums padara redzi kvalitatīvāku, konkrētāku, asāku (2.att. pa labi).

2.att. Redze caur parastām briļļu lēcām (bez antirefleksā pārklājuma – pa kreisi) un caur dzidrinātām briļlu lēcām (ar antireflekso pārklājumu – pa labi).

Vai ir lēcas, kas neaizsvīst?

Visas briļļu lēcas krasi mainoties temperatūrai, proti, ienākot no aukstuma siltajās telpās, aiszvīst. Aizsīšana ir ūdens kondensācija uz lēcas virsmas. Šobrīd ir pieejami tādi kompleksie lēcu pārklājumi, kas nodrošina to, lai udens pilieni neaizturētos uz briļļu lēcas virsmas. Tadējādi tiek panākta lēcas ātrāka atsvīšana.

Vai ir lēcas, kas neskrāpējas?

Viss ir atkarīgs no tā, kā brilles tiek lietotas, jo saskrāpēt var arī stikla lēcas, proti, ir jāpieliek lielāks spēks. Pārsvarā briļļu lēcas skrāpējas, ja brilles tiek mētātas ar lēcu virsmu pret galdu, tiek nēsātas bez futrāļa (somā vai kabatā), nepareizas tīrīšanas dēļ. Respektīvi, neievērojot lietošanas rekomendācijas. Tomēr, runājot par plastikāta briļļu lēcām, tad jāatzīst, ka bez pārklājumiem tas ir ļoti viegli saskrāpēt.

3.att. Traucošie skrāpējumi uz lēcām.

Pateicoties cietajam pārklājumam, kas modernajām lēcām tiek veidots no minerāliem kompleksiem,plastikāta lēca ir mazāk pakļauta skrāpējumiem. Vienlaikus ar saudzīgu lietošanu šīs pārklājums var saglabāt lēcas ļoti ilgstoši kā jaunas.

Traucošie putekļi un pirkstu nospiedumi.

Netīras lēcas var ļoti kaitināt, ne mazāk kā gaismas atspulgi no lēcu virsmas. Pie tam, mikrodaļiņas, putekļi, kas pieķeras pie lēcas, izkliedē gaismu, papildus nogurdinot redzi, padarot to miglaināku.

4.att. Traucošie putekļi un pirkstu nospiedumi.

Daudzi pieredzējuši briļļainie cilvēki sūdzās par to, ka lēcas nevar iztīrīt. Šo problēmu atkal risina ar lēcu pārklājumu palīdzību.

5.att. Briļļu lēca ar parasto antireflekso pārklājumu (pa kreisi), briļļu lēca ar moderno komplekso pārklājumu (pa labi).

Moderniem briļļu lēcu pārklājumiem ir antistatiskais un oleofobais slāņi (5.att, pa labi). Antistatiskais slānis izlīdzina elektrisko lāniņu uz lēcas virsmas, atgružot putekļus. Oleofobais slānis atgrūž taukus, līdz ar to pirkstu nospiedumi uz lēcam mazāk līp klāt un ļoti viegli tīras nost. Lēca ir ļoti gluda, slidena un ērti kopjama.

Kad īpaši svārīgi ir izvēlēties vislabāko briļļu lēcu pārklājumu?

Zem vislabākā lēcu pārklājuma mēs domājām par komplekso daudzslāņu pārklājumu, kas ietver ne tikai standarta cieto, antireflekso un hidrofobo slāņus, bet arī iepriekš minētos antistatisko, oleofobo un mineralo kompleksu slāņus. Proti, vislielāko labumu izjutīs cilvēki, kas brilles nēsā bieži vai pastāvīgi, kam bieži nākas atrasties gan telpās, gan ārpus telpām, kas brauc pie stūres, strādā pie datora, daudz lasa vai strādā ar papīriem, daudz kontaktējas ar cilvēkiem.

Advertisements

Posted on novembris 30, 2011, in Brilles. Очки. Glasses. and tagged , . Bookmark the permalink. 1 komentārs.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: