Cik bieži ir nepieciešams veikt redzes pārbaudi?

Jaunajā gadā simboliski sākās arī jaunā dzīve. Vecā gada nogale ir pagājusi lielajā skrējienā un tagad ir īstais laiks, lai bez steigas parūpēties par sevi. Varbūt ziema tieši tam arī ir radīta?… Ziema mūsu acīm nav tas vieglākais laiks – dienas gaismas trūkums, sausais iekštelpu gaiss, pastiprināta ultraviolētas gaismas atstarošanās no sniega un vitamīnu trūkums dara savu – acis ātrāk nogurst, reizēm pat asaro, grauž un berž… Izplūdusi redze, smagas, sausas, sarkanas acis, acu sāpes un galvas sāpes var liecināt par redzes problēmām.

Regulāras redzes pārbaudes ir nepieciešamas, lai savlaicīgi noteiktu redzes stāvokļus, kas prasa aprūpi un veiktu profilaktiskus pasākumus pie tādam pazīmēm, kas liecina par paaugstinātu acu patoloģijas risku. Tas, cik bieži būs nepieciešams veikt redzes pārbaudes lielākoties nosaka jūsu individuālās redzes aprūpes prasības. Pēc pirmreizējās apskates optometrists palīdzēs noteikt atkārtotas pārbaudes laiku. Rekomendējamais vispārējas acu izmeklēšanas biežums cilvēkiem bez redzes problēmām ir sekojošs:

  • 6 mēnešu vecumā
  • 3 gadu vecumā
  • Pirms iestāšanās pirmajā klasē un katrus 2 gadus pēc tam
  • Katrus 3-5 gadus 20-39 gadu vecumā
  • No 40 gadu vecuma – katru gadu

Bērniem un pieaugušiem, kuri lieto brilles redze būtu jāpārbauda reizi gadā. Pie kontaktlēcu nēsāšanas ir rekomendējams reizi pusgadā iziet profilaktisko acu apskati.

Optometrists ir primāras redzes aprūpes speciālists, kas nodarbojas ar redzes funkciju izmeklēšanu, optisko defektu korekciju ar briļļu un kontaktlēcu palīdzību, redzes sistēmas traucējumu un acu slīmību noteikšanu un redzes terapiju. Ja optometristam rodas aizdomas par acu slīmību vai redzes sistēmas traucējumu, viņš nosūta pacientu pie oftalmologa kā arī sniedz nepieciešamās rekomendācijas. Oftalmologs ir redzes aprūpes speciālists, kuram ir tiesības ārstēt acu slimības un redzes sistēmas traucējumus un veikt ķīrurģiskās iejaukšanas.

Advertisements

Posted on februāris 20, 2012, in Brilles. Очки. Glasses., Redzes korekcija. Коррекция зрения. Vision correction. and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentārs.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: